Dostajemy od Was wiele pytań, na które zawsze z radością odpowiadamy! Postanowiliśmy zebrać je tutaj w całość. Może znajdziecie w nich coś, co Was zainspiruje. Jeśli macie do nas pytanie to piszcie śmiało, chętnie odpowiemy i podzielimy się naszym doświadczeniem.  

Dlaczego Panton ma na imię Panton?
Imię Panton pochodzi od systemu identyfikacji kolorów opracowanego przez firmę Pantone inc. z USA. Dlaczego akurat takie?
Przez wiele lat byłam związana z grafiką i designem. Kiedy Panton do nas dołączył, zapoczątkował wiele drastycznych zmian w naszym życiu. Przede wszystkim porzuciłam grafikę na rzecz fotografii, którą zajmuję się obecnie.
Na pamiątkę postanowiliśmy nazwać go po moim ulubionym systemie kolorów :)
Dla ciekawskich numer koloru Pantona to 11-0809 TCX (pod warunkiem, że jest świeżo wykąpany)
Czy Panton jest rasowym psem?
Tak, choć czasem przypomina bardziej niedźwiedzia polarnego... Panton jest psem rasy Golden Retriever i posiada rodowód.
Dlaczego nie wzięliście psa ze schroniska?
Panton jest naszym pierwszym psem, zawsze marzyliśmy o psie tej rasy i zwyczajnie spełniliśmy nasze marzenie. Niewykluczone, że za jakiś czas będziemy chcieli powiększyć naszą psią rodzinę i może dołączy do niej piesek lub suczka ze schroniska.
Jaką karmę je Panton?
Panton je karmę suchą: Markus-Mühle Black Angus Adult (180 zł za 15kg - wystarcza na miesiąc). Musimy tutaj zaznaczyć, że wybór karmy nie był łatwy, ponieważ Panton ma delikatny żołądek a także uczulenie na kurczaka. Po wielu próbach udało nam się dobrać odpowiednią karmę, którą chętnie polecamy. Pamiętaj jednak, że Twój zwierzak może mieć inne upodobania i alergie.
Czy Panton jest kastrowany?
Nie, i choć bardzo wspieramy akcję kastracji, to Panton ze względu na problemy ze stawami nie będzie kastrowany.
Czy Panton będzie reproduktorem i czy będzie można liczyć na małe Pantoniątka?
Niestety nie :( Panton nie jest wspaniałym okazem zdrowia, ma wiele drobnych chorób a także problemy ze stawami. Choć jest cudownym psem i na pewno miałby najśliczniejsze szczeniaki na świecie, nie będziemy przekazywać słabych genów dalej.
Czy Panton ma dysplazję?
Tak, ale w umiarkowanym stopniu. Jego stawy są pod stałą kontrolą chirurga ortopedy. Staramy się zapobiegać rozwojowi choroby poprzez utrzymywanie właściwej wagi, dużą ilość ruchu, zdrowe odżywianie a także dużą ilość pływania.
Jakim aparatem robicie zdjęcia?
Zajmujemy się fotografią zawodowo i takim też sprzętem fotografujemy. Najczęściej fotografujemy aparatem Canon 5D mark III oraz najwyższej klasy obiektywami tej samej marki. Ulubione obiektywy to 50 mm (1.4), 85mm (1.4) 70-200 mm (2.4) Często używamy też aparatu wbudowanego w telefon, zgodnie z zasadą, że najlepszy aparat to taki, który masz zawsze przy sobie :).
Jaką uprząż i smycz ma Panton?
Od roku używamy uprzęży marki Julius K9 i choć nie był to tani zakup, uprząż jest solida i niezawodna. Najczęściej Panton chodzi na smyczy flexi o długości maksymalnej 8m.
Czy udostępnicie nas na swoim fanpage'u / stronie (udos za udos)?
Nie, nie robimy takich rzeczy. Możemy polubić Twoją stronę jeśli jest warta uwagi.
Czy można się spotkać z Pantonem?
Pewnie! Chętnie umawiam się na wspólne spacery i poznajemy nowych ludzi :) Jesteśmy z Krakowa, ale często podróżujemy, więc można nas złapać w różnych częściach Polski.
Jak to robicie, że Panton Wam pozuje do zdjęć?
Zrobienie jednego dobrego zdjęcia, często trwa nawet kilka godzin (wszystko zależy od pomysłu). Choć Panton ma niezwykły uśmiech to jest psem i nie można o tym zapominać. Bardzo pomaga uczenie Pantona różnych sztuczek, ale przede wszystkim nieustanna praca nad posłuszeństwem, a niestety pod tym względem aniołkiem to on nie jest ;).
Chcesz nas o coś zapytać? Napisz do nas śmiało!